Olej Castrol

Castrol to jedna z największych legend szos i torów wyścigowych, producent wiodącej marki olejów syntetycznych Castrol EDGE Titanium FST™. Oficjalny Partner Mistrzostw Świata FIFA 2014. Od roku 2001 w wyniku globalnego połączenia marka Castrol należy do Grupy BP.

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty marki Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje.

Dzięki swoim osiągnięciom i ponad 115-letniej praktyce w oferowaniu produktów najwyższej jakości Castrol jest dzisiaj największym na świecie specjalistą w produkcji środków smarnych, płynów technologicznych i eksploatacyjnych. Dostarcza produkty dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów, a najbardziej wymagającym kierowcom oferuje wiodący produkt, olej Castrol EDGE z nową technologią Titanium FST (Fluid Strength Technology).

Partnerstwo z wiodącymi koncernami motoryzacyjnymi jest integralną częścią strategii biznesowej firmy. Z Castrol współpracują m.in grupa VW, BMW, Honda, Ford, Volvo, Lamborghini, DAF czy MAN. Co-engineering pozwala na opracowywanie środków smarnych równocześnie z silnikiem lub przekładnią, do której ma służyć.

W ofercie posiadamy oleje Castrol z linii EDGE, EDGE Professional, Magnatec, GTX, a także oleje przekładniowe i płyny hamulcowe.