Olej Motul

Firma MOTUL sięga swoimi korzeniami roku 1853, do firmy, która początkowo zajmowała się handlem tłuszczem wielorybim używanym w latarniach. Początkowo należała do Rockefeller Group i była częścią Standard Oil Company. Od 1919 istnieje jako Swan Finch Company.

W roku 2004 MOTUL wprowadził do swojej oferty całkowicie nowe produkty. To przede wszystkim odmieniona, ulepszona i jeszcze bardziej zaawansowana technologicznie, flagowa, gama produktów przeznaczonych do profesjonalnego sportu samochodowego czyli 300V MOTORSPORT. Teraz oparta na wyjątkowej technologii MOTULa – Double Ester. Rok 2004 to także nowe produkty w gamie Specific.

W roku 2005 MOTUL zaprezentował całkiem nową gamę olejów silnikowych do samochodów zabytkowych: MOTUL CLASSIC OIL 50 i MOTUL CLASSIC OIL 20W50.

MOTUL jest także firmą, której nieobce są problemy ekologii. Firma koncentruje swoje wysiłki by oferować produkty czystsze, przyjazne dla środowiska. W ofercie środków smarnych MOTUL znajdują się między innymi produkty przeznaczone do silników spełniających najnowsze normy emisji spalin.