Akumulator Tab

TAB Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem czołowego producenta wysokiej jakości baterii trakcyjnych TAB, stacyjnych TAB i akumulatorów samochodowych TOPLA, TAB, TAXXON –  fabryki TAB S.A. ze Słowenii. Firma z dużym sukcesem podbija rynek Polski i krajów byłego ZSRR. Przedstawicielstwo powstało w Polsce w 2001r. i było pierwszym oddziałem fabryki w Europie. Aktualnie fabryka TAB S.A. posiada oddziały w Hiszpanii, we Włoszech, Serbii, Chorwacji, Rosji i dystrybutorów w Grecji, Niemczech i Anglii.

Firma TAB powstała w 1965 roku jako jedna z firm należących do Holdingu Rudnik Meźica w rejonie gdzie od 350 lat prowadzona jest działalność związana z przetwórstwem ołowiu. Przez pierwsze 15 lat TAB produkował na licencji firmy TUDOR – Szwecja. Po 1980r firma uruchomiła swój własny departament badawczo-rozwojowy, którego działalność zaowocowała własną produkcją wszystkich rodzajów baterii kwasowo-ołowiowych, VRLA z regulowanym zaworem w technologii AGM, oraz VRLA Żel produkowanych w trzech nowoczesnych skomputeryzowanych fabrykach zatrudniając ok. 1.300 pracowników w czterech lokalizacjach.

W naszej ciągle powiększanej ofercie posiadamy akumulatory TAXXON, TAB i TOPLA do samochodów osobowych i ciężarowych. Oferujemy również akumulatory TAB do auto posiadających system START-STOP. Dzięki ciągłej współpracy możemy sprowadzić praktycznie dowolny akumulator producenta na nasz stan w krótkim czasie.